למה כדאי להגיד להתראות באפריל?


מניסיון של יותר מעשור אני נתקל, בחלק מבתי הספר, בתופעה של דחית ההחלטה לביצוע ספר מחזור לרגע האחרון (כשלושה חודשים לפני סיום השנה). מאותו הרגע כל המערכת נכנסת ללחץ. בבית הספר מתחילים באיסוף החומר לספר המחזור: חמשירים, דברי המחנכות, דבר המורות (אלו שעדיין מוכנות לתרום לספר). חלק זה של התהליך נמשך בין שבועיים לחודש.


ללא כל התרעה מגיעה חופשת פסח שעוצרת את התהליך לשלושה שבועות. כאשר חוזרים מהחופש עדיין אין את דבר הועד, המחנכות הצליחו לשכנע מורות נוספות לכתוב לספר המחזור, המנהל/ת עדיין מתלבטת מה לכתוב לבוגרים.


בשעה טובה חודש לפני סיום שנת הלימודים מגיע כל החומר מבית הספר לאחר שהובטח כי עבר הגהה רצינית ואין כל שגיאות כתיב או טעויות בשפה העברית, מגיע הכל... למעט דף הקשר.


לוקח בין שבוע לשבועיים לעצב את ספר המחזור. בשלב זה המחנכות נמצאות בחזרות נמרצות למסיבת הסיום ולמתן ציונים לסוף השנה. הספר המעוצב נמסר לבית הספר ובמקרה הטוב חוזר לאחר שבוע עם הערות ותיקונים. הפלא ופלא למרות שהוסבר ונכתב כי יש לעשות הגהה לספר המחזור לפני מסירתו למעצב וכל מה שאנחנו עושים זה COPY&PASET, יש טעויות כתיב, פיסוק ומילים. כתובות ומספרי הטלפון בדף הקשר לא מעודכנים...


לאחר אין ספור שיחות טלפון ומיילים בשיטת הפינג-פונג בין כל הקשורים לספר ספר המחזור מגיע לבית הספר מספר שעות לפני טקס הסיום.


אני שואל למה?

למה לא להגיד להתראות לספר המחזור בחודש אפריל?
#ספרמחזור #ספרימחזור

אז מה היה לנו היו?
מה עבר לי בראש?